22291184_630640127325326_6546867023943871699_oEelmisel nädalavahetusel selgusid IKA lohelaua Kite Foil klassi maailmameistrid Cagliaris, Itaalias. Võistlus oli ka KiteFoil GoldCup MK viimane etapp. Kohal olid kõik maailma tipp lohesõitjad ja eestlastest oli rajal Madis Kallas (Kite Team Estonia, Nelja Energia, Z-fins, Eesti Kultuurkapital), kes tuli kokkuvõttes 29. kohale.

Võistluspäevad olid väga eriilmelised ja võistlejad pandi proovile keerulistes tingimustes. Kuigi Cagligari Poetto rannas puhub tavapäraselt ühtlane u 7m/s tuul, siis alates teisest võistluspäevast puhus maatuul, mis võis raja lõikes muuta suunda kuni 90 kraadi.

“Meie sport areneb väga kiiresti. Juba eelnevatel päevadel võistlejatega koos treenides sai selgeks, et tase on enneolematult kõrge. Minu eesmärk oli teada saada, et kus on Baltikum enda tasemega. Alates teisest võistluspäevast sõitsime mulle võõrastes tingimustes. Nii 20 m/s kui ka 1 m/s maatuulega reeglina trenni ei tee, kuna see on äärmiselt ohtlik. Sain hulga kogemusi ja teadmisi, et mida ettevalmistuses muuta ja mida kodustele treeningkaaslastele jagada. Tänan Eesti Lohesurfiliitu, Nelja Energiat, Z-fins ja Eesti Kultuurkapitali, tänu kellele oli mul võimalik võistlustel osaleda ja Eestit esindada, ” kommenteeris Madis Kallas.

Maailmameistriks tuli Nico Parlier (Prantsusmaa), teiseks tuli Axel Mazella (Prantsusmaa) ja kolmandaks Maxime Nocher (Monako).

Sõitude tulemused SIIN.

Comments are closed.

Post Navigation