Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

Eesti Lohesurfiliit uuendas 2012 võistlusjuhendid ja -kalenderi

Eesti Lohesurfiliidu eesmärk on tõsta võistluste kvaliteeti ja ühtlustada võistlusjuhendid rahvusvaheliste reeglitega. Peamiste uuendustena võib välja tuua järgmised punktid:

Auhinnad. Auhindade väljaandmisel oleme võistlusjuhendites lähtunud osalejate arvust. Näiteks 20-50 võistleja puhul autasustatakse 20% võistlejate arvust.

Hindamisreeglid. Arvestades Eesti sportlaste pürgimist rahvusvahelistele võistlustele väärtustame iga võistluskogemust. Seega otsustasime üle võtta IKA rahvusvahelised vabastiili võistlusreeglid.

Punktiarvestus, auhinnad ja EMV ning Eesti Karika tiitel. Punktiarvestust peetakse ja auhinnad jagatakse järgmiste klasside lõikes: Rajasõit Avatud Klass, Rajasõit Harrastajad, Vabastiil ja Lainesõit. Eesti Karika võitja tiitel antakse välja Rajasõidu Harrastajate klassis. EMV tiitel antakse välja Rajasõidu Avatud Klassis, Vabastiilis ja Lainesõidus. ELL saab EOK-lt 3 medalikomplekti ja seetõttu ei anta välja meistritiitlit Rajasõidu Harrastajate klassis. Samas ei piirata Rajasõidu Avatud Klassis varustuse kasutamist ja kõik, kes soovivad võistelda meistritiitlile, saavad seda teha.

Nagu eelmiselgi aastal peetakse Eesti meistrivõistluste punktiarvestust võistlejate vahel, kes on ELL liikmed. Võistlejatel tuleb liikmemaks tasuda enne võistluseid Eesti Lohesurfiliidule, kes edastab nimekirja võistluste korraldajatele. Seega palume kõigil võistlejatel seda võimalikult varakult teha, et õiged andmed jõuaksid korraldajateni. Esimene etapp toimub 16.-17. juuni 2012.a.

Korraldajad peavad tagama võistlejatele esmase toitlustamise ja joogivee. Eeldatakse, et EMV etappidel kasutatakse kohtunikena ELL tunnustsega koolitatud kohtunikke – EMV kohtunikud kooskõlastatakse Eesti Lohesurfiliiduga.

Oleme Rahvusvahelise Lohesurfi Assotsiatsiooni (IKA) liikmed ja sellest aastast jagab Eesti Lohesurfiliit rahvusvahelisi maailmarvestuse punkte ühel Vabastiili, Rajasõidu ja Lainesõidu võistlusdistsipliinis (vt võistluskalendrit).

EMV etapil, mis lisatakse IKA võistluskalendrisse ja kus jagatakse rahvusvahelise edetabel punkte, toimub punktiarvestus eraldi EMV arvestuse ja nn Production Klassis (vastavalt IKA Rajasõidu meistrivõistluste reeglitele). Registreeritud varustuse listi saab vaadata SIIT. Samuti vastavalt IKA Class Rules reeglite puktile C.2.2. peavad võistlejad olema ELL või IKA liikmed.

Uuendatud võistlusjuhendid ja IKA tõlgitud reeglid leiate SIIT.

Eesti Lohesurfiliidu juhatus soovib tänada Jorma Laiapead, Mihkel Vainut ja EMV korraldajaid koostöö eest.

Eesti Lohesurfiliit

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.