Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

voistlus

Möödunud reede keskpäeval anti  Tallinnas, Pirital avastart  rahvusvahelisele purjelaua- ja lohesurfi ühisele regatile. 15-aastase staaziga NeilPryde Baltic Cup`ist on aastatega välja kasvanud arvestatav võistlus, mis pakub väljundit nii Baltikumi, Euroopa kui ka maailmatasemel surfaritele. Kohale saabus osalejaid  Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Prantsusmaalt, Suurbritanniast  ja Poolast, kokku 90 surfarit. Võistluste avapäeval  olid Tallinna lahel tuult püüdmas ning maailma edetabelite tarvis punkte kogumas purjelaua Techno 293 ja Raceboard võistlusklassid.  Tuule tõustes said kaheks sõiduks rajale võimeid näitama ka lohesurfarid.

otsa

Cabrinha Baltic Cup nimel all sõidetud lohesõitudes näitasid head taset eeskätt Eesti lohesurfarid. Leedu etapi järel  üldarvestuses kolmandat positsiooni hoidev Ranno Rumm (EST 21) tuli päeva kokkuvõttes teiseks, teda edestas kahepunktilise vahega Margus Otsa (EST 39). Päeva paremuselt kolmanda tulemuse kinnitab võistlus-staap Martti Ainola (EST 47) nimele.

Võistluste peakohtunik Andres Talts kommenteerib reedest võistluspäeva: “Purjelaua- ja lohesurfivõistluste käik sõltub eelkõige tuule olemasolust. Täna saime 6-7,5 sõlme tuulega starti lasta vaid Techno 293 ja Raceboard sõiduklassid, Formula sõitjad peavad ootama homset päeva. Õnneks päeva peale tuul siiski niipalju tõusis, et saime kahe sõidu stardid antud ka lohesurfaritele (Kite Race). Üldkokkuvõttes jääb tänast võistluspäeva meenutama ehk võistlejate tavapärasest pisut närvilisem sõit, millest tulenesid mitmed valestardid. Võistlus on aga veel päris alguses ning päris kindlasti ei saa tänaste tulemuste põhjal lõplikke  prognoose võitjate osas teha. Trofeesid ja tunnustus jagame alles pärast viimast sõitu pühapäeval. Seniks soovin tuult ja päikest – nii osalejatele, pealtvaatajatele kui võistluste korraldusteamile.“

Võistlejate kommentaare kuula/vaata siit

Täpsemad tulemused leiad siit

Võistluste ametlikule kodulehele saad siit

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.