Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

IMG_1831 2Nädalavahetusel toimus lohesurfarite hooaja suursündmus Aloha Kite Challenge, mille raames selgiati välja Big Air ja lohesurfi TT:R klassi Eesti karikasarja II etapi võitjad.

Pärnus olid suurepärased võistlustingimused. Tuul puhus 7-13m/s ja päike paistis. TT:R klassis sõideti kahel päeval kokku 9 võistlussõitu.

“Reede oli sportlastel raske päev. Tegime 6 starti ja merel sõideti pea 4 tundi. Luges füüsiline vastupidavus ja võistlejatel tuli rakendada oma vastutuule sõidu oskusi. Laupäevane võistluspäev oli üles ehitatud kiirusele ja see soosis rohkem sprintereid,“ kommenteeris võistluste peakohtunik, Ranno Rumm.

TT:R klassi meeste arvestuses tuli esikohale Andras Metsa (Cogua, CORE Kiteboarding Estonia). Teise koha saavutas Rain Liitmaa (Laulasmaa Surfiklubi) ja kolmanda Erki Nõlvak (Pärnu Surfiklubi). Naiste arvestuses võitis Mari-Liis Siimon (Aloha Surfiklubi). Teise koha saavutas Piret Ujok ja kolmanda Piret Mägi.

“Aloha Kite Challenge on minu jaoks iga-aastane nö „kohustuslik“ kesksuvine Pärnu surfipidu, mille juurde kuulub ka võistlus. Tuul pakkus sel korral väga häid ja just minule sobivaid tingimusi, sest oli tavapärasest tugevam, reedel isegi kuni 15 m/s. See tekitas kenad lained ning oli ka taktikaliselt pisut keerukam, sest igasse sõitu minnes tuli kaaluda lohe suuruse valikut. Võistluspäeva järgsete õhtuste kontsertite nautimine koos sõpradega rannal on üks mõnusamaid asju maailmas, ning seda Aloha Kite Challenge oskab pakkuda,” kommenteerib Andras Metsa.

IMG_1787

Sellest aastast lisandus võistluskavva Aloha BIG AIR Challenge, mis pakkus pealtvaatajatele seda, mida ükski teine surfi ala pakkuda ei saa e. vaatemängu veekohal hüppamisest.

Võistluspäeval olid tingimused kõrgushüpeteks üldiselt head. Kõige kõrgemale lendas Alan Sünd (Cogua, CORE Kiteboarding Estonia), kelle tulemuseks mõõdeti 10,7m. Teisele kohale tuli Olavi Ollino (Pärnu Surfiklubi, Maxwave) tulemusega 9,5m ja kolmandale Kristjan Kallu (Core Kiteboarding Estonia) tulemusega 9,3m. Naiste arvestuses võitis Kerli Otti (Kite Team Estonia) tulemusega 5,2m, teiseks tuli Piret Mägi 2,9m ja kolmandaks Helerin Äär 2,1m tulemusega.

13606711_10206557318041528_2262818811547264006_n

Aloha Kite Challenge on aastaid olnud hüppelauaks uutele võistlejatele ja sellgi korral oli stardis mitmeid võistlejaid, kes tegid oma esimese võistluse. “Meil on väga hea meel, et stardis olid uued tulihingelised lohesurfarid, kes naudivad peale lihtsalt sõpradega koosolemise ka väikest võistluspinget ja soovivad kogeda emotsioone, mis tekivad üheskoos stardijoont ületades. Näeme, et need kes varem on sellel võistlusel osalenud, tulevad järgmisel aastal juba sõbraga koos! See on suur rõõm ja ootame tagasi kõiki, kes julgevad endale võistluschallenge esitada!” sõnas võistluste koordinaator Kerli Otti.

Kõigi võistlejate vahel loositi välja 500€ kinkekaart Aloha Surfikubilt ja selle võitis Andras Metsa. Big Air challenge võitja Alan Sünd sai nädalaks uhiuue AUDI kasutusõiguse. Police ja Daniel Wellington panid esikoha pälvinutele auhinnaks välja kellad ja ehted, Rannarootsi kostitas kõiki auhinnalisele kohale tulnuid lihatoodetega. November Child pani kinkekottidesse Mr. Gugu & Miss Go pusad/plätud/sokid, Pärnu Keskus 30-35eurosed kinkekaardid, Coco Active joogid ja spordijoogipudelid, Corona rannalinad ja -plätud, Coffee People kvaliteetkohviubade pakid. Karikad meisterdas Freedom Riders.

TT:R karikasarja järgmine etapp toimub aga 12.-14. augustil Maxwave Pärnu Surfikeskuses.