Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

Foto: Katrin Merirand

6.-8. juulil toimus Pärnus Aloha Kite Challenge, mis kuulus Eesti meistrivõistluste etappide hulka lohesurfis.  Planeeritud olid rajasõidu ja vabastiili võistlussõidud.

Reedel ja laupäeval anti stardid rajasõidu võistlejatele. Avatud klassis korraldati kahe päeva jooksul 8 sõitu. Võistlejate tase oli tasavägine ja kuni viimase sõiduni käis võitlus medalikohtadele. „ Rajal olles tundus nagu tegu oleks välisvõistlusega. Konkurents oli tihe ja võistlus väga huvitav“,  kommenteeris kahekordne Eesti meister  ja pikima rahvusvahelise võistluskogemusega sõitja Heikki Gross.

Foto: Katrin Merirand

Foto: Katrin Merirand

Rohkelt vaatemängu pakkusid Eesti karikaarvestuse võistlussõidud, mille start ja finš olid kaldas. Pealtvaatajatele põneva võistluse käigus võis näha kuidas üle 20 lohe korraga joostes  rajale startis. Tihedas rebimises ületati  finišijoont nii hüpates, libisedes kui joostes.

Vabastiili võistluse korraldamiseks oli tuul liiga nõrk. Pühapäeval  oodati viimase hetkeni, kuid kahjuks jäid võistlussõidud ära.

Etapi kokkuvõttes tuli rajasõidu avatud klassis meeste arvestuses esikohale Margus Otsa, teiseks Heikki Gross ja kolmandaks Risto Kõrgemägi. Naistest võitis Kerli Otti, teiseke tuli Jane Aluve ja kolmandaks Jana Lillemägi.  Karikaarvestuse etapivõit läks Heikki Grossile, teiseks tuli Madis Kallas ning kolmandaks Oskars Brivkalns.

Võistlustulemused: Avatud klass mehed ja naised. Karikaarvestus mehed.

Vabastiili võistlusele registreerunud osalejatele jääb etapi punktiarvestusest 0,7 punkti.

Pilte Katrin Merirannalt võistlusest saab näha SIIT.

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.