Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

Lohelauasport on viimastel aastatel kiiresti arenenud ja Eesti Kultuurkapitali toetusel alustas Eesti Lohesurfiliit kohtunikesüsteemi väljatöötamist ja kohtunike koolitamist. Koolituse läbinud ja tasemetesti sooritanud osalejatele andis eelmine nädalavahetus Eesti Lohesurfiliit välja 14 kohtuniku sertifikaati.

Aasta alguses muudeti rahvusvahelisel tasandil Vabastiili võistluste hindamissüsteemi ja muudatused viidi sisse ka Eesti võistlusjuhenditesse. Hindavate kohtunike koolitusel käsitleti kõiki uuendusi ja kehtivaid võistlusreegleid, tehti videotreeningut ja mängiti läbi erinevaid situatsioonilahendeid. Osalejad töötasid läbi trikkide kategooriad koos nimetuste ning lühenditega. Samuti töötati välja hindamislehed ning trikkide raskusastet määratlev näidistabel.

Eelmise aastaga võrreldes on vabastiili hindamises kõige suurem muudatus see, et võistluse ajal on lubatud sooritada teatud arv trikke. Trikkide arv kinnitatakse kiprite koosolekul, kuid üldjuhul on lubatud 12 sooritust, millest arvesse võetakse 7. Naistel on soorituste arv väiksem (9/5).  Rohkem infot hindamissüsteemist leiab Eesti Lohesurfiliidu lehel IKA tõlgitud Vabastiili võistlusreeglitest ning Vabastiili EMV võistlusjuhendist. Vaata siit.

kohtunike koolitus vabastiil

Peakohtunike koolituse eesmärk oli anda osalejatele peakohtunike tööks vajalikke praktilisi teadmisi ja seeläbi tõsta võistluste läbiviimise taset. Koolitusel käsitleti vajalikke juhendeid ja räägiti erinevatest protseduuridest ning olukordade lahendamisest. Samuti said kõik osalejad  kaasa õppematerjalid koos erinevate vormide, blanketide ja näidistega, mis aitavad peakohtunikul oma tööd paremini ette valmistada ja läbi viia.

peakohtunike koolituspilt

Eesti Lohesurfiliit soovib tänada kõiki, kes aitasid koolituste korraldamisele kaasa. Erilised tänud Tarmo Richard Klampile, Jorma Laiapeale, Eesti Kultuurkapitalile, Lindakivi Kultuurikeskusele, Katrin Siskale. Samuti täname Priidu Nulli, Kristiin Oja ja Rain Konti.

kohtunike grupipilt vabastiil

Eesti Lohesurfiliidu poolt tunnustatud Vabastiili hindavad kohtunikud:

Jürgen Ermel

Priit Simberg

Valmar Laas

Tarmo Richard Klamp

Annett Grossfeldt

Kerli Otti

Ranno Rumm

Marko Kesküla

Eesti Lohesurfiliidu poolt tunnustatud peakohtunikud:

Jürgen Ermel

Priit Simberg

Tarmo Richard Klamp

Indrek Ahun

Andri Soosaar

Mikk Tuisk

Jorma Laiapea

Screen shot 2012-02-18 at 11.58.15 PMScreen shot 2012-02-05 at 8.37.34 PM

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.