Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

Screen Shot 2015-11-21 at 21.36.46
20. novembril tunnustas Eesti Lohesurfiliit hooaja parimaid surfareid, koostööpartnereid ja toetajaid ametlikul surfihooaja lõpetamisel.

2015 aasta on olnud tuuline ja suurepärane surfiaasta. Terve suvi puhusid tuuled ja suur osa surfareid ei ole Eestis nii palju merele saanudki, kui sellel aastal. Tuule poolt õnnistatud aastat koos kokku tähistama tuldigi.

“Surfaritel oli hea aasta ja Eesti Lohesurfiliidul oli samuti suurepärane aasta. Oleme liikunud samm-sammult oma eesmärkide poole ning selleks oleme teinud koostööd ala eestvedajate, surfiklubide, koostööpartnerite, vabatahtlike ja toetajatega. Muutusime sellest aastast juriidilist liikmete liiduks ja esindame juba 13 surfiklubi üle Eesti. Oleme endiselt noor ala aga tänu lohesurfi populaarsusele, oleme kiirelt arenenud!,” võtab hooaja kokku Kerli Otti Eesti Lohesurfiliidust.

Hooaja jooksul algatati erinevaid projekte, millest eelkõige võiks esile tuua surfiklubide toetusprogrammi. Liidu toel renoveeriti kubisid, soetati varustust ja aidati korraldada noortelaagreid. Samuti püstitati lohesurfaritele Maxwave Surfikeskusesse tuulemõõtja, mis näitab täpset tuuleinfot otse Pärnu rannast. Veel toetati võistluste korraldajaid ja sportlaseid, kes esindasid Eestit maailmameistrivõistlustel.

DSC003242015 aastal algatas Eesti Lohesurfiliit Lohelaudur 2015 – check in projekti, mille käigus kaardistati aktiivselt surfavad lohelaudurid. Kampaania käigus registreerisid lohelaudurid end Liidu juures ning kokku andis endast märku 407 lohelaudurit, kelle hulgast anti hooaja lõpetamisel eriauhinnad välja noorimale – ja staažikamatele lohelauduritele. Registreerijate seas oli hulk noori lohelaudureid aga kõige noorem registreerija ja Noorima Lohelauduri auhinna võitis alles hiljuti 8 aastaseks saanud Alan Villo. Lohelaudur 2015 raames registreerunud Staašikaimad Lohelaudurid olid Matti Ainola, Indrek Ahun, Heikki Gross ja Urmas Niine kes kõik lohesurfavad aastast 2000.

Hooaja ametlikul auhinnagalal antakse traditsiooniliselt üle suve jooksul korraldatud Eesti meistrivõistluste võitjatele Olümpiakomitee medalid. Selle aasta medaliomanikud klasside järgi olid:
Lohealaua vabastiil: 1. koht Raigo Piho, 2. koht Priidu Null, 3. koht Martti Ainola
Lohelaua TT:R mehed: 1. koht Martti Ainola, 2. Kaur Filippov 3. koht Madis Kallas
Lohelaua TT:R naised: 1. koht Kristi Pähklimägi, 2. koht Kerli Otti, 3. koht Jane Aluve
Lohelaua kiirussõit: 1. koht Erkki Soosaar, 2. koht Olavi Ollino, 3. koht Silver Kattai

DSC00337DSC00334 (1)

Üle anti ka Eesti kiirusrekordite tunnistused:
Erkki Soosaar – 1*10 sek- 75,35 km/h Eesti, Saaremaa, Koovi 22.10.2015
Olavi Ollino – 1 tund- 42,16 km/h Eesti, Pärnu 12.06.015

Aasta parimateks tunnistati Eesti Lohesurfiliidu poolt:
Aasta SurfarKristiin Oja, kes on maailmatasemel vabastiili sõitja ja hoiab MM’il 9 kohta.
Aasta PurjetajaRanno Rumm , kes tõi läbi aegade parim tulemuse Formula Kite MM’ilt. Koht kuldlaevastikus ja kokkuvõttes 30 koht. Baltic Cup üldarvestuse 2. koht.
Aasta TeguSurfiklubide toetusprogramm ja Pärnu tuulemõõtja Maxwave Surfikeskuses.
Aasta Surfiklubi – Kite Team Estonia – tulemused Formula Kite MM’il kuldlaevastikus ja hõbelaevastikus, Eesti meistrivõistlustelt 2 hõbemedalit, 2 pronksi ja üks neljas koht.

DSC00340

Eesti Lohesurfiliidu toetajad: Nelja Energia, Maxwave, Skone
Täname hea koostöö eest: Almic, Surfshop, Liquid Force, Aloha, Core, Havana Club, Prike, Kalipso.ee, Eesti Jahtklubide Liit, Suveterrass, Ahti Tedremägi
Fotograafid: Toomas Kõuts, Katrin Merirand, Michael Perikov
Klassijuhid: Andre Tampõld, Jüri Kaldoja, Tarmo Richard Klamp, Ranno Rumm, Erkki Soosaar
DSC00348

Eesti Lohesurfiliit tänab veelkord kõiki ja soovib tuulist uut hooaega!

Pildid teiate: https://www.facebook.com/events/1677037292514751/

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.