Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

image001

28.-30. juuni 2013 peetakse Tallinnas, Pirita rannas  väga olulisi Euroopa ja maailmatasemel purjelaua- ja lohesurfivõistlusi: Euroopa karikaetapp Formula purjelauasõidus, NeilPryde  ja Cabrinha Baltic Cup.

NeilPryde Baltic Cup`i näol on tegemist rahvusvaheliselt tunnustatud Formula purjelauaklassi võistlusseeriaga, mis  annab punkte ka maailma edetabelisse. Seni on peetud 1 NeilPryde Baltic Cup’i seeriavõistlus Leedus. Tallinna etapi järel kroonitakse baltikumi paremik Lätis. Juba teist  aastat järjest viiakse NeilPryde Baltic Cup´i raames läbi suur purjelauaregatt neljale erinevale purjelauaklassile: Formula, olümpiaklass NeilPryde RS:X, olümpia ettevalmistusklass Techno 293 ning Raceboard.  Uudsena alates käesolevast aastast koguvad Tallinna lahelt punkte maailma edetabelisse ka lohesurfarid (Kite Race).

Üritus toob Piritale kokku lisaks Baltikumi purjelaua- ja lohesurfiässadele Euroopa ja maailma paremiku. Ligi 100 osalejaga võistlustele on teiste seas lubanud kohale tulla ka Formula purjelauaklassi maailma edetabeli hetke liider Prantsusmaalt, Valentin Brault (FRA-823). Samuti on siinset tuult püüdmas Baltikumi ja NeilPryde Baltic Cupi paremik: liidrisärgis asub võistlema Janis Preis (LAT-23), teiselt kohalt Filip Korczycki Poolast (POL-555) ning kolmandana eestlane Martin Ervin (EST-202).

_

Kuigi eestlased formula maailmarankingus hetkel  esikümnesse ei  küündi , on Baltic Cup hetkeseis (Martin Ervin 3, John Kaju 4, Erno Kaasik 5) siiski lootusandev stardipositsioon vajalike lisapunktide kogumiseks.

269713_441539902552177_1832353673_n

Teist aastat järjest NeilPryde Baltic Cup sarjas toimuv ent esmakordselt maailma edetabeli arvestuses punkte andev lohesurfi võistlus esitab järjekordsed väljakutsed eeskätt hetke esikolmikule. Ivan Doronin (RUS-33) 8 punktiga esimene ning edestab 6 punktiga teisel kohal platseeruvat leedukat Viktoras Šeputa`t (LTU-9). Kolmandal kohal peab sihikindlaid võitlusplaane eestlane Ranno Rumm (EST-48). “Esimese võistlusega Leedus ma väga rahule ei jäänud- Kuigi võistlus oli tasavägine, siis tundsin, et ei suutnud oma tegelikku potesiaali ära rakendada. Eestis tahaksin kindlasti ära kasutada oma koduranna eelist ja oma tulemust parandada”, kommenteeris Rumm.

Seega, tulemas on võimas purjelaua- ja lohesurfivõistlus kus käib tihe heitlus maailmaränkingu liidrite, Euroopa ja Baltikumi paremiku vahel!

Võistluste juhendid, pressiteated, tulemused, pildid jms on saadaval võistluste ametlikul kodulehel:http://event.extreme.ee

Võistluse esimene start: 28. juunil kell 12:00.


ikalogo3d

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.