Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

KTE I etapp 2013

Lohelaua Euroopa vabastiili meistrivõistluste ja rajasõidu karikaetapi (KTE) 2013 aasta hooaja avavõistlus toimus 30. mail – 2. juunil Prantsusmaal Hyerese´is.

Eestlastest osalesid vabastiili distsipliinis värske Aasia meister Kristiin Oja (Aloha Surf, North Kiteboarding, ION, LiP) ja rajasõidu distsipliinis Ranno Rumm (Peter Lynn, GUL, Surfshop.ee, Z-fins, Laulasmaa Surfiklubi) ja Margus Otsa (NYCS Fansurf, Estern, RRD). ” KTE on maailma üks tugevaim profisari kuhu lubatakse võistlema vastavalt punktiarvestussüsteemile vaid 40 võistlejat. Oleme väga rahul, et eestlastest oli võistlustules 3 sportlast” kommenteeris Kerli Otti Eesti Lohesurfiliidust.

„Lained ja chop olid suured ning väga raske oli oma parimaid trikke näidata,“ hindas maailma rankingus 11 kohale tõusnud Oja võistlustingimusi. Oja oli vastamisi nii eelmise aasta Euroopa meistriga Annelous Lammertsiga kui ka briti meistriga Hanna Whitleyga ja saavutas tugevas konkurentsis 7 koha. Naiste vabastiilis võitis etapi sakslanna Sabrina Lutz.

Meeste rajasõidus tuli esikohale prantslane Maxime Nocher. Rumm saavutas 23. ja Otsa 26. koha. “Tase on eelmise aastaga võrreldes palju tõusnud. Kuigi stardis on korraga vähem mehi, on võitlus kohtadele tihedam”, kommenteeris rajasõidu võistlust Rumm.

Kokku osales KTE Prantsusmaa etapil üle 90 võistleja. Tuur koosneb neljast etapist ja järgmine etapp toimub 3-7 juulil Saksamaal Sylt´is.

Täpsemad tulemused:

Kursisõit

Vabastiil

Pildid

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.