Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

Eesti Lohesurfiliit seisab lohesurfarite huvide eest ja ühendab aktiivseid surfiklubisid. cropped-12138458_10153762838019433_3069818424893575680_o.jpgTäna on ELL liikmeks 14 surfiklubi, kes kõik räägivad kaasa liidu tegevus- ja arengusuundades. Liidu üks peamine eesmärk on toetada lohesurfi arengut Eestis ja korraldada Eesti meistrivõistluseid ning tagada arenguks vajalikud tingimused.

“Meil on väga hea meel, et saame koostöös oma peatoetaja, AS Nelja Energiaga, aidata surfiklubisid ja võistluste korraldajaid. Oleme tänu oma peatoetajale saanud välja töötada toetusprogrammid, et võimaldada surfimaastikul stabiilselt areneda. Eesti spordisüsteem ei pruugi alati jõuda noorte aladeni ning seetõttu oleme väga tänulikud, et meid on märgatud. Lohesurfi panustavad täna paljud klubid, vabatahtlikud ja toetajad ning ma usun, et meie kogukond väärtustab seda. Ootame kõiki lohetajaid aktiivselt osalema võistlustel ja sündmustel,” kommenteerib Kerli Otti, Eesti Lohesuriliidust.

Esimese võistlusena kuulutab Eesti Lohesurfiliit välja 2016 aasta Eesti meistrivõistlused Kiirussõidus. Kiirussõidu tulemusi saab välja sõita tänasest, 11. aprillist kuni 30. oktoobrini võistlusteates välja toodud seadmetega Eesti veekogudel.

“Kutsun kõiki üles osalema, mis iganes Eesti meistrivõistlustel! Kui kiirus pakub pinget ja tahad legaalselt ületada lubatud piirkiirusi, siis pane GPS külge ning merele! Aasta lõpus ja ka aastakümnete pärast on uhke tunne ennast leida Eesti meistrivõistluste kroonikast. Lohe “speed” ei ole lihtne ala, kuid hea õnne korral võid vabalt olla Eesti meister 2016 just Sina,” innustab lohetajaid kiirussõidu klassivanem ja Piraat.ee meeskonna liige, Andre Tampõld.

1501505_957389994352833_3387518527857029623_oSel aastal on võistluskalendris võistluseid nii harrastajatele kui ka tippsportlastele. Oma esimest võistlust võiks planeerida lohesurfarite suurimal surfifestivalil, Aloha Kite Challenge (8.-10.07) ajal, Pärnus. Sündmuse raames saab tutvuda lohekultuuriga ka täiesti uus ja varem selle alaga mitte kokkupuutunud huviline. Surfshop Surfcamp Saaremaal (2.07) on samuti ideaalne alustavale aga ka kogemustega võistlejale. Mõlemad eelmainitud võistlused jätavad võimaluse osaleda TT:R karikasaraja arvestuses, mille viimase etapina peetakse TT:R Eesti meistrivõistlused Pärnus, koostöötuulegas Maxwave Surfikeskusega (12.-14.08). Lihtsal rajal kuid veidike pikemal distantsil võib ennast proovile panna Kite Team Estonia poolt korraldatud Surfimaratonide sarjas Pärnus (mai), Saaremaal (juuni) ja Tallinnas (18.-21.08). Vabastiili harrastajatele on Mändjala Surfiklubi poolt ellu kutsutud Vabakava võistlus (mai), mis on stiilis – osalejalt-osalejale ehk hinnatakse üksteist ja kõik on lubatud. Foil ja Formula Kite distantsidel toimuvad Baltikumist taas kariakaetapid, millest esimene toimub Leedus (27. maist). Veel korraldatakse Saaremaa meistrivõistlused ja Eesti meistrivõistlused erinevates klassides.

Lohesurfi võistlused on enamjaolt ainult TUULEGA võistlused ja seetõttu tasub võistluskalendril pidevalt silma peal hoida, sest kui tuul puhub, saab tõenäoliselt kuskil Eesti rannas omavahel mõõtu võtta!

Loe täpsemalt toetusprogrammist ja esita oma tegeusprojekt (tähtaeg 10.05.2016): 
ESITA TEGEVUSPROJEKT 2016

Kiirussõidu EMV info ja juhendid leiad SIIT: KIIRUSSÕIDU EMV 2016

Võistluskalender on kättesaadav siit: VÕISTLUSKALENDER 2016

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.