Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

10644196_686570368104005_5160360889767557239_o

Eelmisel nädalavahetusel (2.-7.09) toimusid lohelaua Euroopa meistrivõistlused Formula Kite klassis Mielno, Poolas. Eestit olid esindamas Ranno Rumm ja Madis Kallas.

Lohelaua tiitlivõistlustele pääsemine on aastatega muutunud järjest rohkem limiteeritumaks, kuid see on taganud võistluste kõrgetasemelisuse ja seegi kord olid kohal kõik tippsõitjad. Ilmastikutingimused olid rajasõiduks sobilikud, kuid domineeris keskmise tugevusega ja nõrgapoolne tuul. Kokku anti võistlustel 9 starti.

Eestlastest jõudis parimale kohale Ranno Rumm (Kite Team Estonia, Nelja Energia, Z-fins, Surfshop, Skone), tulles masterite arvestuses 4. kohale. “Ei saa rahul olla. Terve võistlus jooksis kuidagi üle kivide ja kändude. Eriti valus oli tabada rajal uitavaid tuuleauke ja seal väärtuslikke kohti kaotada. Sel aastal pidi võistlustel ka natuke õnne olema ja ainult headest strateegilistest ning tehnilistest oskustest ei piisanud. Olen õnnelik, et suutsin oma klassis välja sõita neljanda koha ja natuke õnnetu, et ainult 1 punkt jäi puudu kolmandast kohast,” sõnas Rumm. Üldarvestuses õnnestus Rummil välja sõita hõbelaevastiku 4. koht.

Teise eestlasena oli võistlustules Madis Kallas (Kite Team Estonia, Nelja Energia, Skone), kellele oli see esimene kord osaleda Eurooopa meistrivõistlustel. Kokkuvõttes tuli Kallas hõbelaevastiku 10. kohale. “Hindan saadud uusi kogemusi kõrgelt. Nüüd algab õpitu põhjal suur korrektuuride aeg ettevalmistuse kõigis aspektides,” kommenteeris Kallas.

2014 Formula Kite Europeans, Mielno, Poland from Bogodesign.net on Vimeo.

Euroopa meistrivõistluste esikolmikud:

U 18 
1. Oliver Bridge (GBR, North)
2. Alexander Bachev (BUL, UC/Ozone)
3. Martin Dolenc (CRO, UC/Ozone)

U 21 
1. Oliver Bridge (GBR, North)
2. Florian Trittel (ESP, UC/Ozone)
3. Maks Zakowski (POL, UC/Ozone)

MASTERS 
1. Tomek Janiak (POL, RRD)
2. Viktoras Seputa (LTU, North)
3. Erwin Gruber (GER, TMV/Ozone)

NAISED
1. Elena Kalinina (RUS, UC/Elf)
2. Aga Grzymska (POL, ML/Ozone)
3. Tatiana Sysoeva (RUS, ML/Ozone)

MEHED
1. Oliver Bridge (GBR, North)
2. Florian Trittel (ESP, UC/Ozone)
3. Riccardo Leccese (ITA, ML/Ozone)

 

Kõik tulemused

 

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.