Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

Nädalavahetusel lõppenud (24.-26.07) NeilPryde Baltic Cup
viimasel etapil selgitati välja võistlussarja võitjad  Formula Kite klassis Liepaja, Lätis.
11742799_882404028519681_1852971865386804210_n

NeilPryde Baltic Cup on Baltimaade suurim lohe- ja purjelaua rajasõidu võistlus, mida peetakse maailmakarika arvestuses. Etapid toimusid Eestis, Lätis ja Leedus. Võistlussarjas osalesid kõik Baltimaade parimad lohelaudurid.

Vahetult enne Baltic Cup viimast etappi tulid mitmed võistlejad äsja lõppenud Formula Kite MM’ílt ja võistlussarja liider V. Seputa ei jõudnud isegi esimeseks võistluspäevaks Liepajasse kohale. Läti etapi võistluspäevadesse mahtus nii tugeva meretuule kui ka maatuulega peetud sõite. Rasketes võistlustingimustes sõidetud tulemuste kokkuvõttes võistis Läti etapi Madis Kallas 12 punktiga, teiseks tuli Martins Sprogis 15 punktiga, kolmandaks Viktoras Seputa 15 punktiga. Ranno Rumm jäi 15 punktiga 4. kohale.11760158_882221391871278_3451262589969741316_n

“Keerulised tingimused kõigil kolmel võistluspäeval mängisid mulle kätte kaardid, millega õnnestus võistlus võita. Purjetamine juba kord on selline – kõik loeb,” kommenteeris Kallas.

Kolme etapi kokkuvõttes võitis kuldmedali Viktoras Seputa, hõbedale tuli Ranno Rumm ja pronksile Madis Kallas.

11702890_882221435204607_9200702626404698194_n

“Kuigi halbade juhuste tõttu sai minu võistlusvarustus kannatada ja pidin Läti etapi katkestama, siis mul on hea meel, et suutsin üldkokkuvõttes säilitada oma teise koha,” kommenteeris Rumm.