Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

13. -18. märstil 2012. a. toimusid Tais Aasia meistrivõistlused freestyle ja course race distsipliinis ning eestlased Kristiin Oja ja Heikki Gross said kirja väga head tulemused.

Kristiin Oja I koht KTA Tai etapil 2012

“Freestyle võistluse tase oli sellel aastal suhteliselt kõrge. Tüdrukuid oli kokku 13. Võistluse tingimused Tais olid super head, tuult 16-20 knotsi iga päev ja vesi oli suhteliselt flät”, rääkis Kristiin võistlustingimustest. Kristiini esimene heat oli venelanna Dina Muldasheva vastu, mille Kristiin võitis. Teine heat oli Vietnamis KTA võitnud Hollandist pärit Nanette van der Snoeki vastu. “Meie heat oli õhtul, ning tuul keeras maa peale, nii et tuult võistlusalas enam ei olnud. Proovisime sõita, aga mõlemad vajusime täiesti allatuul ning heat viidi edasi järgmisele päevale. Järgmine päev olime kohe esimeses heatis, tuul tõusis ja tegin vale valiku võttes 12m2 lohe. Olin täiesti overpoweris, kuid suutsin oma trikid ära maanduda”, räägib Kristiin. Järgmine heat oli jaapanlanna Aya Oshima vastu. Kristiini sõnul oli see heat  kõige raskem. “Aya sõidab hea stiiliga ja alati minu vastu teeb ta oma parimad heatid kogu võistluse jooksul, kaotasin talle Boracayl. Õnneks maandusin switch raley to blindi lisaks teistele trikidele ja see viis mind edasi finaali Uus-Meremaalt pärit Susan Kay vastu” kommenteeris Kristiin. Susan Kay on üks vanimaid sõitjaid tuuril. Eelmisel etapil vigastas ta põlve, kuid otsustas siiski võistlust jätkata. “Heat algas hästi, maandusin oma kindlad trikid raley to wrappedi ja raley 2 blindi hästi powered ära, pluss veel mõned väiksemad trikid ning hakkasin oma airpasse tegema ja blind judgega puutus lohe vett, sõitsin liiga palju lohele järgi ning viies liin läks ümber lohe. Lohet enam ülesse ei saanud ning pool heatist läks kaotsi. Kuni autasustamiseni ma ei teadnud, kuidas mul läks, kuulsin, et Susan ei maandunud tehnilisi trikke nii palju. Mul õnnestus siiski võita!”, kommenteeris Kristiin oma single elimination finaalsõitu. Järgmine päev alustati double eliminationiga, kus Nanette van der Snoek tõusis heatitabelis 3-4 kohani. Kristiini sõnul lükati finaalheatid järgmisele päevale hilise kellaaja tõttu. Järgmisel päeval aga tuult ei olnud ja seega lugesid single eliminationi tulemused. Kristiin soovib tänada oma sponsoreid: North Kiteboarding, ION, Aloha, Cogua Boards, 720 armour.

Heikki Gross KTA 2012 Asia Course Race Championships 5 koht

Pranburis oli course race’i  jaoks iga päev tuult piisavalt. “Sõite on päevas 3-4. Tavaliselt kolm sõitu üksteise järel 10 minutiliste pausidega vahepeal.  Juhib taanlasest Masterite maailmameister Bjorn Rune Jensen. Päris tihedalt astuvad kannale Salih Cakir – tõusev täht türgist ja kohalik sõitja Yo (Narapichit Pudila)” kommenteeris Heikki laupäeval. Kokku sõideti Tais 14 sõitu ja Heikki hoidis stabiilselt viiendat kohta. Parimal sõidul võitles välja kolmanda koha. “Arvestades varustust- laud, uimed, lohed – polegi see tulemus kõige hullem” kommenteeris Gross. Võistluse võitiski Bjorn Rune Jendsen ja Heikki tuli tublile viiendale kohale.

Kerli Otti

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.