Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

31.oktoobril  selgusid Eesti kiireimad lohesurfarid. Lohelaua kiirussõidu meistrivõistluste lõpp oli tuuline ja pingeline – võitjad selgusid eelviimasel päeval.

speederkki

Esimest aastat annab Eesti Lohesurfiliit välja Eesti meistritiitlid lohelaua kiirussõidus. GPS- põhine kiirusõidu  võistlus sai teoks tänu Liidu ja kiirussõidu klassi eestvedajatele ning toetajatele.

Eesti meistrivõistlused lohe kiirussõidus 2014 olid eht eestlaslikud. Alguses ei saanud vedama ja pärast ei saanud pidama. Eks korralik tuulgi saabus alles nädal enne võistluse lõppu. Kevadel arvasin, et esikolmikusse pääseb kahe ala summas üle 120 km/h ja täpselt nii ka läks. Erkki koondsumma 128.32 on väga korralik ja märkimist vääriv Eesti rekord sel alal. Olavi 71.83 km/h ehk 38.79 knotsi 500m kiiruseks on muljetavaldav, sest paljude jaoks on see isegi hetkeliselt või kaheks sekundiks kättesaamatu kiirus. Samuti on väga hea meel naiste üle, et esimest korda saime ka nemad võistlema suhteliselt ohtlikul alal. Suuresti tuleb tänulik olla selle eest vanameister Kaurile, “ kommenteeris võistluse üks eestvedaja Andre Tampõld.

Meeste arvestuse võitnud Erkki Soosaar võttis võistluse kokku järgmiselt: “Alles 27-ndal oktoobril läksin esimest korda Pärnu Speed 2014 võistluse raames lohega kiiruskatseid tehes end proovile panema ning sellel võistlusel sõidetud tippkiirus 77,8km/h üllatas ennastki. Kuna kiirusest oli adrenaliin üleval ja EMV arvestus pidi lukku minema oktoobri lõpus, siis viimaste Pärnu tugevamate oktoobri tuultega üritasin konkurentsi pakkuda teistele Eesti kiireimatele.   Teadsin, et distantsid 500m ja 1852m said läbitud väga kiirelt ning hilisemad kontrollitud tulemused olid endalegi üllatuseks Eesti meistritiitli koha väärilised. Nüüd tuleb järgmiseks eesmärgiks 90km/h võtta, aga selleks on vaja vägagi ideaalseid sõidutingimusi ja väga tugevat tuult.

Väga äge võistlus, eriti neile, kel võistlusnärvi pole (nagu mina). Soovitan järgmisel aastal kõigil naistel oma surfielu põnevamaks teha ja võistlusest osa võtta!  Ettevaatust ainult madalikega – korra käisin üle kaela, kui kiirus oli veidi üle 40 km/h ja  pärast seda otsisin ikka turvalisemaid radu,” rääkis naiste arvestuses parima tulemuse välja sõitnud Kristi Pähklimägi.

Meeste arvestuses võitis meistritiitli Erkki Soosaar (Maxwave), teiseks tuli Kaur Filippov  (Miniloots) ja kolmandaks Kristjan Kallu (K26, Core Kiteboarding Estonia).
Naiste arvestuses võitis Kristi Pähklimägi (Starkites), teiseks tuli Andra Jõgi (Saaremaa Lohesurf) ja kolmandaks Rita Reemann (Miniloots).

Täpsemad tulemused : http://www.kitezone.ee/upload/emv2014.html

 

Täname kõiki toetajaid, eestvedajaid ja vabatahtlikke! Kohtume järgmisel aastal!

 

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.