Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

1947365_477000955735706_1021935054_n

Eelmisel nädalal (26. aprill-1. mai 2014) lõppes lohelaua vabastiili maailmameistrivõistluste kolmas etapp, mis leidis aset  Leucate, Prantsusmaal. Mondial Du Vent 2014 on üks suurema osalejatearvuga võistlusetappe Euroopas. Kohal olid maailma tippsõitjad ja võistlus oli väga pingeline ning täis nii imelisi õnnestumisi kui ka kibedaid kaotuseid.

Eesti võistlejatest oli stardis Kristiin Oja (Aloha Surf, KSA Silmakliinik, Plaat Detail, North Kiteboarding, ION, LiP ja Borealis Trade), kes osales ehk naiste arvestuse kõige tähelepanuväärsemas sõidus, võites maailmameistrit  Bruna Kajiyat. “Võistlustingimused olid ilmselt ühed raskemad kogu tuuri vältel, tuul puhus kuni 25 m/s ning oli väga puhanguline. See tegi raskeks tehniliste trikide sooritamise. Olen väga õnnelik, et suutsin võita Bruna Kajiyat, kes on hetkel maailma top 3 sõitja ning olnud üheks minu iidoliks. Järgnevas sõidus olid tingimused aga veel raskemad ning ma ei suutnud Nanette van der Snoeki vastu väga palju tehnilisi trikke maanduda ning tulin kokkuvõttes 7ndale kohale,” kommenteeris Oja.

Esmakordselt jõudis naiste vabastiili arvestuses kolmandale kohale, hetkel üldarvestuses 6ndat kohta hoidev šveitslanna Manuela Jungo, võites 2012 aasta Euroopa meistrit  Annelous Lammertsit ja hetkel PKRA 4ndal kohal olevat Annabel Van Westeropi. Teisele kohale tuli hispaanlanna ja valitsev maailmameister Gisela Pulido ning etapi võitis poolanna Karolina Winkowska, kes läks ka tuuri juhtima.

Meeste sõitudes sai näha väga kõrgetasemelisi trikke, kuid parima soorituse tegi finaalsõidus Christophe Tack, kes maandus ilma ühegi kukkumiseta 11 trikki, mille hulgas olid Crow Mobe 5, Front Blind Mobe ja  suurepärane 317, mis kõik said kohtunikelt väga kõrged punktid. Selle sõiduga kindlaustas Belgiast pärit Tack endale etapivõidu ja läks PKRA tuuri juhtima. Teisele kohale tuli Uus meremaa sõitja Marc Jacobs, kes võitis väga tasavägises sõidus Inglismaalt pärit endist maailmameistrit, Aaron Hadlowd. Hadlow pidi seekord leppima etapi kolmanda kohaga.

Hetkel valimistub Oja PKRA järgmiseks etapiks Egiptuses. Neljas etapp leiab aset 28. mai-1. juunil Soma Bay, Egiptus.

 

Ilsainfo: http://www.prokitetour.com/news.php?id=488

 

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.