Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

11411907_943059519070767_6121302209656540798_oVirgin Kitesurf World Championships (VKWC) kolmas etapp lohelaua vabastiilis toimus 11.-19. juunil 2015 Tarifa, Hispaanias. Tarifa linn on lohelaudurite hulgas väga hinnatud koht, kuid sealsed tugevad tuuled võivad võistlemise kohati raskeks muuta. Ka sellel võistlusel said võistlejad tunda tugevat levantet (ida tuul), mis pani sõitjaid valima oma võistlusvarustuseks kohati kõigest 4m2 lohed, milletaolisi kasutatakse tihti õppelohedena.

Kohal olid kõik  tuurile kvalifitseerunud võistlejad ja vees võis näha maailma tipptasemel etteasteid. Naiste arvestuses tuli esikohale tuuri liider  Karolina Winkowska (PL), teisele kohale Gisela Pulido (ES) ja kolmandale kohale Bruna Kajiya (BR). Eestlaseid esindav lohelaudur Kristiin Oja (North, Ion, Aloha, Plaat Detail, Estren Rakennus, Relaxor)  saavutas 5. koha, mis on tema selle aasta parim tulemus.

“Ootasin väga Tarifa etappi, kuna treenisin seal kogu talve. Võistluskohaks oli üks minu lemmikrandasi siin – Balnaerio. Võistluste ajaks oli tuul väga tugev, puhudes 25-35 sõlme ning kasutasin oma kõige väiksemaid lohesi. Mul õnnestus tulla esimeses sõidus teiseks, peale maailmameistrit Karolina Winkowskat ning teises ringis edastada Hannah Whiteleyt. Kolmandas ringis polnud kahjuks õnn minuga ning minu lohe kukkus allatuult poi otsa, kust mul seda üles saada enam polnud võimalik. Seega ei õnnestunud mul oma parimaid trikke demostreerida. Olen siiski väga õnnelik oma tulemusega ning ootan põnevusega järgmist etappi Fuerteventural,” kommenteeris Oja.

Meeste arvestuses võitis Carlos Mario (BR), teisele kohale tuli Marc Jacobs (NZ) ja kolmandale  Liam Whaley (ES).

Järgmine etapp toimub 3.-8. augustil Fuerteventura, Hispaanias.

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.