Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

11145003_647667222002411_3522722226860237050_o

9.-13. juuni 2015 toimus Isla de Coche, Venezuelas Virgin Kitesurf World Championships lohelaua vabastiili II etapp, kus Eesti lohelaudur Kristiin Oja (Aloha, North, Plaatdetail, Ion) tuli 9. kohale.

Aasta alguses toimunud VKWV Maroko etapil võistlesid maalima parimad lohelaudurid tuuri koha pärast. Vaid 12 paremat naist kvalifitseerusid tuuri järgnevatel etappidel jätkama. Eestlaseid esindav Kristiin Oja sai koha võistlusteks juba eelmise aasta maailmarankingu 6. koha tulemusena.

Venezuela etapp oli sõitjate jaoks suurepäraste tingimustega, kuid tuule tugevuse kiire muutumine võis siiski tekitada probleeme, kui enne võitlsussõitu valitud lohe suurus, osutus sõidu keskel ebasobivaks. Kohal olid kõik tuurile kvalifitseerunud võistlejad ja sõidud toimusid plaanipäraselt. Naiste arvestuses võitis etapi taas Karolina Winkowska (POL), teiseks jäi Bruna Kajiya (BRA) ja kolmandaks Gisela Pulido (ES). Meeste arvestuses võitis Liam Whaley (ES), kellele järgnesid Youri Zoon (NL) ja Aron Hadlow (GB).

“Kristiini sõit sai kindlasti häiritud tänu sellele, et tema varustus ei jõudnud kuni võistluse lõpuni Venezuelasse kohale ning ta pidi sõitma laenatud varustusega. Võistlejate tase on väga kõrge ja me peaksime olema väga õnnelikud, et meie väike riik on seal esindatud. Kristiin on väga võimekas lohelaudur ning loodame, et tal õnnestub järgmisel VKWC etapil oma potentsiaali parmini rakendada,” kommenteeris Kerli Otti Eesti Lohesurfiliidust.

Järgmine etapp toimub 11.-19. juuli Tarifa, Hispaanias.

Foto: VKWC

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.