Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

322-1-large

Hiinas lõppenud Aasia lahtiste meistrivõistluste etapil selgitati välja lohelaua vabastiili sarja üldvõitja. Eesti vabastiili lohelaudur Kristiin Oja jäi viimasel etapil esikohta jagama Jaapanlanna Aya Oshimaga. Tänu eelnevate etappivõitudele tuli aga Oja kogu sarja üldvõitjaks.

Oja on hetkel maailma arvestuses tõusnud naiste vabastiilis 20. kohale. “Sarja võit ja maailma parema 20 naise hulka tõusmine on väga suur saavutus. Kristiin on selge sihiga liikunud suurte eesmärkide poole. Tema töökus ja pühendumine on eeskujuks kõigile ning loodame, et ta suudab hooaega sama edukalt jätkata EM-sarjas,” kommenteeris Kerli Otti Eesti lohesurfiliidust.

Võistluse viimane etapp kulges väga rasketes ilmastikutingimustes, tuult vabastiili võistluse läbiviimiseks oli kokkuvõttes ainult ühel päeval ning viimane võistlussõit katkestati, mistõttu jäi Oja jagama etapi esikohta.

Oja kommenteeris ise võistlust järgnevalt: “Seekordsel võistlusel Hiinas polnud kahjuks tuuleprognoos kõige parem. Alles kolmandal võistluspäeval alustati vabastiili single eliminationiga. Tuul oli väga nõrk ja puhanguline, mis tegi võistlustingimused päris keeruliseks. Oma esimeses võistlussõidus olin austraalanna Rachel Baglini vastu. Finaalis olin koos Aya Oshimaga Jaapanist. Kahjuks tuule puudumisel ei õnnestunud meil finaalsõite lõpetada. Jagan esimest kohta Aya Oshimaga, millega olen väga rahul. Tänu minu eelnevatele tulemustele õnnestus mul kogu KTA-sari võita. Tahan tänada kõiki, kes mulle kaasa on elanud.”

Oja edasised plaanid on tulla suveks Eestisse, kus ta Pärnus tegeleb aktiivselt treeningute ja lohekoolituste läbiviimisega. Samuti on ta võtnud eesmärgiks osaleda kõikidel lohelaua Euroopa meistrivõistluste (KTE) etappidest. Võimaluse korral osaleb ta ka maailmameistrivõistluste (PKRA) Euroopas toimuvatel etappidel, mis kõik lähevad maailmakarika arvestusse.

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.