Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

Kerli Otti

Eile lõpetati lohesurfispordi 2012 aasta Euroopa võistlushooaeg Barcelonas toimunud Kitesurf Tour Europe viimase etapiga.

Eesti lohesurfarid võistlesid esimest aastat Euroopa meistrivõistlustel ja karikavõistlustel. Lohesurf on nii uus ala, et välisvõitlustel olid võistelnud varem vaid üksikud lohetajad ja peamiselt Aasias. “Euroopas osalesme tõesti nii suures mahus esimest aastat ning seda suuresti tänu Eesti Kultuurkapitalile ja Eesti Lohesurfiliidule” kommenteerib lohesurfi vabastiili Euroopa meistrivõistlustelt 8 koha koju toonud Kerli Otti (GUL, Laulasmaa Surfiklubi, Surfshop.ee). Naistest osales võistlustel veel Kristiin Oja (North, ION, Aloha), kes tuli kokkuvõttes 29 kohale.

Praegu käib Rahvusvahelise Purjetamis Föderatsiooni (ISAF) 2012 aasta konverents, kus kinnitatakse lõplikult lohelaua rajasõit 2016 a. Rio de Janeiro Olümpiamängude võistluskavva. Küsimuse all on veel see, et kas lohe asendab täielikult või osaliselt, varem olümpiakavas olnud purjelaua. Eile lõppenud lohesurfi rajasõidu Euroopa karikasarja viimase etapi järel tuli üldkokkuvõttes Margus Otsa (NYCS Fansurf, RRD) 10 kohaleRanno Rumm (Peter Lynn, GUL, Surfshop.ee, Z-fins, 4energia, Laulasmaa Surfiklubi) 13 kohale ja Risto Kõrgemägi (NYCS Fansurf) 37 kohale.

Ranno RummMargus Otsa

Lohesurfi rajasõidu Euroopa meistrivõistlustel, mis toimus oktoobri alguses Prantsusmaal, sõitsid eestlased hõbelaevastikku. Ranno Rumm tuli 9 kohale ja Margus Otsa 11 kohale.

Täpsemad tulemused:

EM 2012 vabastiil (naised)

EM karikasari 2012 rajasõit (mehed)

EM 2012 rajasõit (mehed)

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.