Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

KC5

4. – 6. juulil 2014 viidi Pärnu rannas Aloha surfikeskuses läbi traditsiooniline surfisündmus ALOHA Kite Challenge 2014.

Kahe päeva jooksul toimusid Aloha surfiklubis erinevad võistlused nii lohesurfis kui ka purjelaua rajasõidus, millest võttis osa enam kui 50 sportlast ning külastas enam kui 1 000 pealtvaatajat

Parimad selgitati välja avatud võistlusel rajasõidus lohe race-klassis, mille võitis Margus Otsa (NYCS, Team Fansurf), teine koht läks Madis Kallasele (Kite Team Estonia) ning kolmanda koha pälvis Ranno Rumm (Kite Team Estonia). Harrastajatele suunatud võistlusel rajasõidus Lohe Twin Tip olid meestest esikolmikus Kristjan Kallu (Core Kiteboarding), Villem Kull (Maxwave), Erkki Soosaar (Maxwave)  ning naistest Piret Ujok (Team Fansurf), Hannah Segerkrantz (NYCS- Fansurf Surfikool) ja Kätlin Laiv.

Techno 293 purjelaudurite võistlusel rajasõidus võitis poiste vanuseklassis U15 Rasmus Peterlson ja U17 rühmas moodustasid esikolmiku Alfred Kalm, Roomet Riho Pung, Aarto Pihlapuu, tütarlaste vanuseklassi U17 võitjaks tuli Brigita Viilop. Noori purjelaudureid toetas 1 200 eurose rahalise auhinnafondiga Tamaris.

Avatud võistlusel purjelauduritele oli parim Marcus Pertelson, kes edestas pjedestaalil Rainer Kasekivi ja Alfred Kalm’i.

Aloha Kite Challenge 2014 toimub tänu toetajatele: KSA:) Silmakeskus, Tuborg Music, Pärnu linn, North Kiteboarding, ION, North Sails, Sailor Jerry, Xenon Boards, Police, AIAIAI, Protone, United Kiters, G4S.