Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

Saksamaal, Syltis leidis aset neli päeva kestnud kõrgetasemel Euroopa lohelaua karikavõistluste sarja teine etapp. 4. – 7. juulil toimunud võistluseid iseloomustas kaunis päikseline ilm ja nõrgad tuuleolud.

Esimesel kahel päeval oli piisavalt tuult vaid rajasõitudeks. Neljapäeval anti kokku kuus starti nii meestele kui ka naistele ning reedel toimus neli rajasõitu.

Teine võistluspäev läheb ajalukku, tänu soodsale tuulesuunale. Kogu võistlusrada oli võimalik paigaldada kalda lähistele, mille tulemusena oli merel toimuv pealtvaatajatele ülimalt hästi jälgitav.
Laupäev osutus täiesti tuulevaikseks ja ühtegi võistlussõitu ei toimunud.
Pühapäeval toimusid ka medalisõidud miinimum tuule tingimustes. Stardipauk anti 6,2 knoti tuulega. Enne viimast võistluspäeva oli esikohal Maks Zakowski (Poola), kes võitis enamus sõitudest. Zakowski jaoks oli see esimene võistlus, kus ta selliseid tulemusi näitas.

Medaliseerja sõitude tulemusel võitis meeste rajasõidu esikoha Maxime Nocher (Prantsusmaa). Teise koha saavutas Maks Zakowski (Poola) ja kolmandaks tuli Oliver Dansin (Prantsusmaa). Naiste rajasõidu võitis Katja Roose (Holland), teiseks tuli Aga Grzymska (Poola) ja kolmanda koha saavutas Christine Bönniger (Saksamaa). Eestlastest saavutas parima tulemuse rajasõidus Margus Otsa – 16. koht, mis on ka Eesti kõrgeim saavutus rajasõidus, Kitesurf Tour Euroopa raames. Teine kodumaa uhkus on Ranno Rumm 24. kohaga.

Tuuleolude puudumise tõttu ei toimunud lohesurfi Freestyle võistlust. Neljapäeval alustati esimeste sõitudega, kuid peale paari katset, tuule puudumise tõttu, võistlus katkestati. Freestyles seega kohti välja ei selgiatud. Eestist osales mainitud võistlusel Kristiin Oja, kes on selle aasta Kitesurf Tour Aasia naiste Freestyle meister

start_lohe

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.