Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

NeljaEnergia

Tuuleenergia tootja Nelja Energia alustas koostööd Eesti Lohesurfiliiduga, toetades seeläbi ühe atraktiivseima ja harrastajaskonnalt kiireimini kasvava spordiala arengut.

Nelja Energia AS toetab tegevusi ja väärtusi, mis on suunatud tuuleenergia kui keskkonnasõbraliku taastuvenergeetika arendamisele. Eesti Lohesurfiliit aga seisab hea lohelauasurfi arengu eest, mis sõna otseses mõttes on tuule energiat kasutav ning inimeste tervislikku eluviisi toetav spordiala.

Nelja Energia juhatuse esimehe Martin Kruusi sõnul loob tuul kui peamine ühisosa tugeva fooni koostööks lohesurfaritega. “Meil on sama kirg – püüda tuult ning muuta see heaks energiaks. Nagu tuuleenergia on suhteliselt uudne elektri tootmise viis, on ka lohesurf üsna värske spordiala, mistõttu tahame selle arengule oma õla alla panna,” rääkis Kruus. Eesti Lohesurfiliit on tegelenud tuulest kantud alaga 5 aastat ja tänaseks tunnustatud Rahvusvahelise Lohesurfi Assotsatsiooni ning purjetamisalade alaliidu, Eesti Jahtklubide Liidu poolt. Vaatamata lühikesele tegutsemisajale on liit aidanud oma sportlaseid, korraldanud koolitusi ja Eesti meistrivõistluseid koostöös oma liikmetest surfiklubidega.

“Oleme palju tööd ära teinud, et kinnitada oma kand Eesti spordiorganisatsioonide struktuuris. Oleme tänaseks tunnustatud lohesurfarite esindaja Eestis ja ka rahvusvahelisel tasandil ning meil on olemas head sportlased, kes suudavad hästi võistelda nii EM-il kui ka MM-il. Järgmine loogiline samm oli leida koostööpartnerid, kes aitaksid meil tõusta järgmisele tasandile, et saaksime koostöös tuge pakkuda laiemale kogukonnale. Meil on väga hea meel, et Nelja Energia on märganud meie tegemisi ja usaldab meie sihikindlust ala arendamisel. Usun, et koostöös saame tuge pakkuda nii lohesurfi harrastajate-, sportlaste- kui ka klubidele,” kommenteeris Kerli Otti Eesti Lohesurfiliidust.

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.