Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

lohelaud vs purjelaud

1.11-11.11.2012 toimunud suurel Rahvusvahelise Purjetamisföderatsiooni (ISAF) konverentsil otsustati ümber kahe spordiala olümpiaperspektiiv. Tasavägises võitluses jäeti lohesurf siiski olümpiakavast välja ning purjelaud hääletati sisse.

Veel üleeile levis sotsiaalmeediakanalites artikkel, et lohesurf saab olümpiale. ISAF’i eelmise aasta eelhääletusel kinnitati olümpiakavva lohesurf ja selleks, et seda otsust muuta, oleks pidanud 9. novembril 75% ISAF nõukogu häältest minema selle otsuse ümberhääletuse poolt – see protsent jäi saavutamata. Eile, 10. novembril, toimus viimane hääletus ISAF üldkoosolekul ja eelmise aasta otsuse muutmiseks oli vaja juba vaid 50% üldkogu häält. Lõpptulemusel oli hääli 51,3% ja seega näeb 2016 aasta Rio de Janeiros purjelaudureid.

“Konverentsi algul tegi lohe- ja purjalaua komitee ettepanemku, et mõlemad alad jääksid olümpiakavva. Kahjuks otsustati ikka ainult ühe ala kasuks. Loodame, et see annab purjelauaspordile uue lootuse. Lohesurf on ja jääb atraktiivseks alaks ning päev-päevalt kasvab ala populaarsus noorte seas üle maailma. Meil on väga tugevad võistlussarjad, kus saame edasi võistelda. Lohesurf on odavaim aga samas kõige suuremate võimalustega purjesport – oleme kiiremad kui kõrgtehnoloogilised katamaraanid ja suudame vahelduseks hüpata kõrgustesse, et lennata” kommenteerib  Kerli Otti, Eesti Lohesurfiliidust.

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.