Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeidRahvusvaheline Purjespordi Föderatsioon (ISAF) hääletas 19 poolt ja 17 vastu häälega, et 2016 Olümpiamängudel Rios asendatakse purjelaudamine lohelaudamisega.

ISAF president Göran Petersson ütles: ” Lohelaudamine on meile tõestanud, et on valmis kaasamiseks ISAF’i sündmuste nimekirja ja see on fantastiline lisaväärtus purjetamise programmi 2016 Olümpiamängudel”.

Rahvusvahelise Lohelaua Assotsatsiooni (IKA) peasekretär Markus Schwendtner ütles vahetult peale hääletamist: ” Tänane otsus muudab tuhandete lohelaudurite elu, kes saavad nüüd elada oma Olümpia unistuses. Rahvuslikud Purjespordi Assotsatsioonid hakkavad panustama märkimisväärseid ressursse, et lohelaud lisada oma programmidesse ja treenida ning toetada sõitjaid, et nad saaksid osaleda Olümpia kvalifikatsioonivõistlustel. Me poleks uskunud, et jõuame nii kiiresti sellele tasemele”.

Eesti lohelaudurid on viimastel aastatel aktiivselt osalenud rahvusvahelistel võisltustel tulles korduvalt ka medalikohtadele. 

Eesti Lohesurfiliit (ELL) peab sammu spordiala arenguga ja on liitunud Rahvusvahelise Lohelaua Assotsatsiooniga. 

Allikas: IKA

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.