Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

10498398_683665348384901_7527184659353599860_o

22. augustil toimus Pirita rannas Freestyle Weekend vabastiili lohelaudurite lahtised Eesti meistrivõistlused ja välja selgitati parimad sõitjad naiste ja meeste arvestuses.

Kuigi tuuleprognoos ei lubanud nädala alguses head, olid kõik võistlejad valmis tuule muutumise korral iga hetk võistlustulle sööstma. Nii antigi vaid päevase etteteatamisega võistlusteatele kinnitus. Kohal oli 14 võistlejat üle Eesti ning rannas võis näha suurepärast etendust.

10511673_738780916183135_7813498351634885293_oMeeste arvestuses tuli esikohale Oskars Brivkalns (Rigas Gulf Surf Club, Maxwave). Teise koha saavutas ja Eesti meistriks tuli Raigo Piho (Võsu Surfikool, Maxwave). Kolmanda koha ja meistrivõistluste arvestuses hõbeda, saavutas Margus Toots (Surf Club Wild East).  Võistluste neljanda kohaga tuli  Andres Trei (Haapsalu Surfiklubi) meistrivõistluste arvestuses pronksmedalile. “Võistlus oli tore ning mega suurt pinget ja adrenaliini pakkuv! Olen väga rahul korraldusega ning eriti kohtunikega, kes viisid väga hästi võistlust läbi ning samal ajal andsid head nõu, kuidas kõige paremini oma sõit läbi viia. Respect!,” kommenteeris Piho.

KristiinNaiste arvestuses tuli esikohale Kristiin Oja (Ksa Silmakeskus, Aloha Surf, Plaat Detail, North Kiteboarding). Teisele kohale jäi Jane Aluve (Team Fansurf, Fansurf) ja kolmandale Kerli Otti (Surfhouse). “Mul on hea meel, et oma tihedas võistlusgraafikus leidsin aega Eesti meistrivõistlustel osaleda. Õnneks oli meil olemas ka tuul õigel päeval ning tingimused head. Mul õnnestus teha head sõidud ning tulla Eesti meistriks!,” sõnas Oja.

“Tore oli näha, et freestyle pole vaatamata kesistele harjutamistingimustele kuhugi kadunud ja võistlemas oli mitu uut sõitjat, kes näitasid head taset. Ilmastikutingimused olid väljakutset esitavad, tuul kõikus 5m/s kuni 15 m/s .Võistluse käigus oli ehk kõige rohkem ebaõnne naiste teise ja kolmanda koha sõidus, kus Kerli kaotas heati alguses lohe ega saanudki võimalust sõidu võiduks. Meeste arvestuses mõjutas tulemust tihti lohe valik ja kiire kava kohandamisoskus vastavalt tingimustele,” kommenteeris võistluste hindav kohtunik, Ranno Rumm.

Täname võistluste toetajaid ja koostööpartnereid:
Nelja Energia, Liquid Force Estonia, Maxwave,Viimsi Seikluspark, Männiku Wakepark, Skone, Kalipso.ee, Havana Club, Kite Team Estonia meeskond ja Eesti Lohesurfiliit.

Suur aitäh kõigile ja näeme järgmisel aastal!

 

Fotod:

Grupipilt: by Getaway Freestyle Magazine

Sõitja Raigo Pihost – by Marin Tiganik

Sõitja Kristiin Ojast- by Andreas Meister

Pilte leiab: SIIT!

Tulemused: Freestyle Weekend 2014 

 

 

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.