Eesti Lohesurfiliit MTÜ

Liit, mis ühendab Eesti lohesurfi klubisid ja nende liikmeid

Surfialad Tallinnas

Aastaid on lohesurfi harrastajate kasvuga kaasas käinud ohutuse teema. Juba mitmes rannas on üleval surfiala ja ujumisala täpsustavad sildid ning infot jagatakse interneti teel nii Eesti Lohesurfiliidu kui ka surfiklubide kodulehtedel, siis ikka on neid lohetajaid, kes ei hoia reeglitest kinni.

Surfiklubid on mures, sest nende tegevus on otseselt seotud surfalas toimuvaga. Samuti on mure Eesti Lohesurfiliit, kes oma võimete piires on püüdnud tegeleda teavitusega surfialareeglite kohta ning pannud surfiklubidele südamele rannas korda hoida. Otseselt puutub kokku probleemiga ka rannavalve, kes on püüdnud koostööd teha rannas sõitvate lohelauduritega kui ka Eesti Lohesurfiliiduga. Lohelaudureid Eestis on väga palju ja harrastajate hulk pidevalt kasvab ning loomulikult ei ole kõik sõitjad need, kes reegleid rikuvad. Ometi on ülbelt ujumisalas sõitvaid lohetajaid piisavalt, et hirm tõsise õnnetuse ees on pannud rannavalvet abi paluma Mupolt.

“Rannavalvurid on aastaid teinud teavitustööd seoses Stroomi rannaalal asuvate surfiala ja suplusalaga ning nende piiri selgistamisega. Räägitud on viisakalt ja rahumeelselt, et suplusalas ei tohi mitte ühelgi tingimusel surfata kui ka oma lohe juba liival suplusala piirides lendu lasta. Ühel hetkel mõistetakse seda ning liigutakse viivitamatult oma surfiala poole tagasi. Enamjaolt on aga elu näidanud, et dialoogi vastasel on lihtsam näidata sõrmega oimukohta nii tavalisele rannakülastajale kui ka oma tööülesandeid täitvale rannavalvurile temast lohega mööda kihutades. Kuna hääletõstmine ei kostu tuule käes merele või seda lihstalt kuulda ei taheta, hüpates julgelt omavoliliselt üle reeglitest, ei jää rannavalvel üle muud kui edastada nüüdsest rikkujad Mupole,” kommenteerib  AS G4S Eesti Stroomi Rannavalve Rannavanem Kristi Roos.

Eesti Lohesurfiliit on teavitamisega tegelenu läbi klubide ja internetikanalite. Ohutusalaseid artikleid on avaldatud Eesti Lohesurfiliidu ja Purjelaualiidu ajakirjas SURF. Kodulehel on olemas surfialade kaardid ja juhised sõidu ja rannareeglitest. Nendega saab tutvuda SIIN:

Surfalad: https://lohesurf.ee/?page_id=659

Ohutusalane info: https://lohesurf.ee/?page_id=1114

VIDEOD: https://lohesurf.ee/?page_id=3421

“Eesti Lohesurfiliit on probleemist teadlik ja oleme sellele tähelepanu pööranud juba aastaid. Samas pole meie võimuses võtta muid abinõusid kasutusele, kui püüda teha koostööd klubide ja rannavalvega ning teavitada oma kogukonda. Lohesurfamist võib osati samastada autoliikluses toimuvaga – osad juhid lihtsalt rikuvad reegleid ja nendega tegeleb politsei. Kahju on tõdeda, et meie hulgas on sedavõrd palju sõitjaid, kes arvavad, et reegleid võib rikkuda. Mupo kaasamine protsessi on mõistetav ning oleme seisukohal, et surfialade kaitseks ning suuremate õnnetusjuhtumite ärahoidmiseks rikkujate karistamine on õigustatud,”  kommenteeib Kerli Otti Eesti Lohesurfiliidust.

Probleemi teise tahuna on lohesurfi kogukonnas mure surfialas ujuvate ning päevitavate inimestega. Lohetajad, kes hoiavad kinni reeglist mitte siseneda ujumisalasse, puutub tihti kokku sellega, et surfialas oma lohe õhku ja alla laskmisel ehmatavad nad seal olevad rannakülastajad.

“Sellekohaseid reegleid pole, et ujujatel surfialas miskipärast viibimine keelatud peaks olema. Küll peab ujuja märkama, et viibib surfarite alal ning peab olema tähelepanelikum, et ei häiriks sealset liiklust. Sealne liiklus ujuja ja surfari vahel on kokkuleppe küsimus – kui saadakse omavahel kokkuleppele on hästi, kui mitte, tuleb leppida üksteise kohalolekuga. Valvsad peavad olema igaljuhul mõlemad osapooled,” sõnab Roos.

Toetajad:

Surfiklubid/Teamid:

Kalender

There are no upcoming events.